| tweety_8071 a întrebat:

BunahappyMi-am pierdut buletinulsad. Vreau sa stiu daca se plateste amenda si cat.De ce acte am nevoie pentru a-mi face din nou buletinul?

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai te duci la sediul politiei cu un parinte si certificatul de nastere si declari buletinul pierdut.Amenda este vreo 30 lei.

| fastlane a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa mergi cu certificatul de nastere la politie zici ca ti-ai pierdut buletinul si din cate stiu e vreo 50 ron sa iti faca altu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La politie se merge, iar amenda este in jur de 50 lei! iti trebuie aceleasi acte ca si prima oara happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi-am pierdut buletinul si in 3 zile mi l-au facut. de platit am platit doar 11 lei si ca si acte am dus contractul de locuinta si certificatul de nastere happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieu pot sa iau in spatiu persoane care vrea sa-si faca buletin 0786147471