| M371n1s7 a întrebat:

Pe 10 februarie am fost sa imi schimb buletinul pentru 18 ani.dar nu mi-a zis nimeni cand sa ma duc sa il eliberez..eu intelesesem ca peste 10 zile asta ar veni ca pe 20 sa ma duc. Voiam sa stiu daca trebuie 10 zile lucratoare sau se pun si sambetele si duminicile in astea 10 zile. Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuia sa-ti spuna cand sa te duci ori sa intrebi cand ti-l elibereaza. Oricum, in functie de aglomeratie, poti sa-l primesti in cca 10 zile calendaristice.

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de localitate si de cat de aglomerat e/cate buletine trebuie sa faca. Trebuia sa iti specifice daca 10 zile normale sau lucratoare. Un buletin se elibereaza cam intr-o saptamana/5 zile lucratoare, eu zic ca in cazul tau e vorba de 10 zile (si nelucratoarele)