| nashu40 a întrebat:

Salut prieteni!
Am o intrebare legata de o superstitie. Eram intr-un magazin atunci cand vanzatoarea despacheta niste marfa si a scapat jos o oglinda si a spart-o. Intrebarea este : am si eu ghinion daca am vazut asta si s-a spart langa mine?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Se zice ca daca spargi o oglinda urmeaza 7 ani de ghinion...
insa nu stiu cat e de adevarat, depinde altii cred altii nu.
eu de exemplu nu stiu ce sa zic, intr-un fel cred intr-altul nu, deci singurul lucru de care te pot sfatui e sa stai linistit/a ca chiar daca crezi in superstitii, daca a sparto altcineva si nu tu nu te leaga cu absolut nimic doar faptul ca ai fost acolo, asa ca nu iti fa griji. happy

4 răspunsuri:
| Cristea a răspuns:

Nu o sa aiba nimeni noroc. nu este nimic adevarat legat de orice fel de superstitii. daca se intampla ceva ciudat se datoreaza doar imaginatiei tale si a modului in care gandesti

| newperson4him a răspuns:

Sigur ca nu!oh go on.Nu mai crede in superstitii ca nu are nici`un sens.

| mar2012 a răspuns:

Nu deoarece nu ai spart-o tu

| Samanul a răspuns:

Nu mai fi asa superstitios ca eu am spart oglinzi si n-am avut ghinion deci baftawinking