| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,saptamana trecuta m-au prins cei de la ratc,eu aveam abonamentul grauit dar miau luat si abonamentul si data e pe buletin, azi am primit o recomandata a posta si tare mi-e sa nu fie amenda

8 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Pai daca aveai abonament care e problema? Datele din buletin/carte de identitate nu trebuiau sa le ia decat dupa o legitimare corespunzatoare cu nume si numar de legitimatie pe care trebuia sa le tii minte/notezi! Apoi ce amenda daca aveai abonament gratuit?
Nu inteleg. Poate au vrut sa faca o verificare dar pe viitor NU MAI DA datele personale oricui care are un ecuson! Cere-i sa se legitimeze si el si apoi restul!

| adrianbestboy98 explică:

Scuzati eventualele greseli de scriere dar nu merge bine tastatura si cateodata unele taste nu le apasa cum trebuie

| adrianbestboy98 explică:

Doame ce gluma de 1900 ai

| adrianbestboy98 explică:

Tu nici macar nu erai la gradinita cand faceam eu glumea din astea

| Scorpiel a răspuns:

Pai daca aveai abonament nu are de ce sa te doara capul...in baza lui poti anula amenda daca au incercat sa ti-o dea.

| adrianbestboy98 explică (pentru Scorpiel):

L-au luat ca era din ala cu legea 189 desi eu am dreptul ca nsotitor pentru bunicu

| adrianbestboy98 explică (pentru adrianbestboy98):

Insotitor*

| Scorpiel a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Nu e bai, insotit de bunic sau de actele necesare o sa-l poti recupera.