| RegeleCornet a întrebat:

Sunt elev în clasa a 9 a. În luna octombrie am depus dosarul pentru bursa de studiu. Știu că banii se dau începând cu semestrul al 2 lea. Au trecut aproape 5 luni și nu am primit nimic. Banii se dau pe fiecare luna sau se dau toți odată? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

In fiecare luna

| RegeleCornet explică (pentru BroascaCuElice):

Ok. Dar nu am primit banii până acum. De ce?

| BroascaCuElice a răspuns (pentru RegeleCornet):

Ar trebui sa iti intrebi dirigintele

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu se mai dau, elevii puteti sa muriti, ca nu aveti drept de vot. Au dat transport moca la studenti, cate 1 leu - doi la pensii si salarii, acum banii aia trebuie' sa si vina de undeva, nu? O sa iti vezi probabil bursa cand o sa valoreze jumate' din cit ar fi valorat daca o primeai la timp... uita-te bine la ce se intampla si nu uita - la un moment dat o sa primesti dreptul de vot. NICIODATA cu ciuma rosie!