| AndreySomeone a întrebat:

Acum 2 saptamani am dus telefonul la garantie, cumparat din altex, se stricasera mufele, cea jack si cea de incarcare. La ei pe site scrie ca produsul dus la garantie va fi returnat cumparatorului in maxim 15 zile calendaristice de la data predarii. Daca maine, a 15-a zi, nu vine, pot face reclamatie?

2 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Daca trec 15 zile LUCRATOARE iti returneaza banii, asa am patit si eu cu o placa de baza, ar trebui sa fii fericit, mai pui o diferenta si iti iei ceva mai nou

| AndreySomeone explică (pentru IIIshaneIII):

Nu ai inteles. Telefonul il am de mai bine de un an si l-am dus la garantie, sa mi-l repare ei, iar pe site scria ca trebuie sa il primesc inapoi in 15 zile calendariatice. Maine e ultima zi, eram curios ce fac daca nu vine in perioada asta.