| adrianbestboy98 a întrebat:

acum 2 zile mai exact pe data de 8 am fost sa depun la moneygram suma de 405 lei plus comision de 22 lei totalul fiind de 427 ron, doamna de la agentia respectiva a facut tranaferul in loc de Ron a pus Euro eu primind restul la 500 de ron 73 de ron, dobitoaca care a facut transferul avea ocazia sa anuleze tranzactia inainte sa fie ridicata suma trimisa pentru o casa de caritate din Africa, dupa m-a sunat sa ma duc ca s-a facut o greseala neasumandu-si ei greseala ma pun pe mine sa platesc spuandu-mi ca merge sa reclame la politie, ieri am sunat la politie si am intrebat agentul respectiv spunandu-mi ca nu este vina mea ce au facut anagatii lor atata timp cat eu nu am fost la butoane si sa ma duc la OPC sa reclam domnul de acolo spunandu-mi sa merg la politie ca nu tin de ei treaba asta sau sa astept sa faca ei reclamatie si dupa cand ma cheama sa declar ce a fost, unde sa ma duc sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Asteapta sa faca ei plangere la Politie, dar probabil asta nu o sa se intample sau Politia o sa le spuna sa isi vada de treaba. Tu nu ai incalcat legea, nu ai nicio vina, nu au ce sa iti faca. Incearca sa te intimideze pentru a scapa de paguba, nu mai fa nimic, stai linistit, timpul rezolva tot daca ai rabdare.