| Frank51 a întrebat:

Am luat permisul acum o saptamana, nu detin o masina, insa conduc multe. Daca nu am semnele de incepator dar sunt cu proprietarul masinii, daca sunt oprit, tot o sa fiu penalizat? De exemplu, conduc masina unui batranel, el fiind obosit eu il ajut conducand, nu ar fi in regula?

8 răspunsuri:
| oo3 a răspuns:

Da dacă ești prins sigur ești penalizat pentru ca trebui obligatoriu sa le porti Timp de un an de zile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza cine e cu tine in masina sau a cui este masina, semnele de incepator sunt obligatorii

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Bine ca ti-ai luat permisul dar nu esti capabil sa pricepi reglementarile rutiere. Felicitari, alt pericol public la volan.

| Frank51 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Am dat eu de inteles ca nu pricep regulile? Tu ai inteles ce am intrebat, sa esti hater? Eu cred ca a doua varianta. Desi stiu ca ar fi o ilegalitate, totusi, am explicat concret toata treaba, si este vorba de bunul simt.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns (pentru Frank51):

Stii si tu un singur cuvant, hater, si pe ala il folosesti. Esti cam ca Gigi Becali, are maximum trei cuvinte la activ, hahalera/alcoolicule/pac-pac si cu alea ramane. E bine sa vezi ca Gigi nu este singur pe craca evolutiei umane, mai sunt si altii ca el, care n-au depasit total stadiul de primata in negare.

| Frank51 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

laughing Fie cum spui. Eu sunt genul de om care nu pune la suflet ce spun altii, si mai ales, nu insult sau injur. Eu nu te-am judecat, si nu o sa judec pe nimeni niciodata. Estimez ca ai 16 ani, inca nu stii ce inseamna viata. Sa iti dea dumnezeu sanatate!

| KNST a răspuns:

Dupa nici o saptamana, esti praf la legislatie rutiera. Eu nu ti-as da voie sa conduci nici macar tricicleta nepoatei mele. Esti pericol social, tinere!

| Frank51 explică (pentru KNST):

Ai cont pe TPU de cateva ore si deja esti hater. Tu(scuze de exprimare dar nu iti stiu varsta si nici nu ma intereseaza) nici macar nu ai inteles intrebarea, si te-ai avantat direct cu critici. Eu, nu numai ca stiu regulile in vigoare, ci si le aplic. Dar in cazul de fata, exista o variabila, si anume bunul simt. Nu o sa explic mai mult pentru ca ai inteles acum, poate.