| Ionut44 a întrebat:

Exista cumva posibilitatea sa ramai cu media neincheiata la un numar de absente motivate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista aceasta posibilitate, daca nu ai numarul minim de note pentru acea materie sau nu ai dat teza (daca se da teza).
Daca ai numarul de note (cel putin atatea cate ore ai pe saptamana) si, dupa caz, teza atunci nu ai cum ramane cu media neincheiata, poate profesorul a vrut sa te sperie.

| Ionut44 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc foarte mult si va multumesc ca m ati calmat

Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Daca nu ai fost de suficiente dati incat sa ai suficiente note si profesorul sa fie sigur ca ele reprezinta cunostintele tale din toata materia, te poate lasa cu media neincheiata. Daca iti remediezi sanatatea, inveti si dai niste evaluari in primele saptamani de scoala din semestrul doi si ti se va incheia media (nu obligatoriu cu medie de trecre, fii atent). daca nu reusesti sa te prezinti in primele saptamani din semestru, vei repeta anul, ceea ce este bine pentru tine, poti sa iti ingrijesti sanatatea, sa te faci bine si sa reiei anul avand grija sa nu mai ai nici oa bsenta.

| Ionut44 explică (pentru Brigaela):

Note am dar am inteles ceva de genul de la un profesor ca s-a dat lege cica ca daca am 2 absente chiar si motivate la o ora pe care o am odata pe saptamana nu imi poate incheia media si asta vreau sa ma lamuresc, ca note am destule, dar vreau sa stiu daca a zis asta sa ne sperie sau daca chiar este adevarat

| Brigaela a răspuns (pentru Ionut44):

Doar pentru doua absente este imposibil sa nu iti incheie media

| Ionut44 explică (pentru Brigaela):

Cum adica?

1 răspuns: