| sseebbyy23 a întrebat:

Am o mica problema cu un USB Wireless.

Din cate stiu, ar inlocui placuta Wireless nu? (Vreau sa-l folosesc pentru un Desktop PC)

Am USB-ul de mult timp... e cumparat. Am la el tot, si CD si instructiuni etc.

Am bagat USB-ul si apoi CD-ul sa-l instalez, numai ca atunci cand am incercat sa instalez driver-ul, imi spunea ca nu suporta acest sistem de operare.

Tin sa spun ca am Windows 7 64bit, deci probabil cd-ul e doar for XP/Vista (nu specifica nicaieri)

Am gasit pe site-ul oficial de la ei un driver l-am instalat si cam atat...

Este vorba despre un Sitecom 11n USB Wireless.

Il deschid dar nu se intampla nimic... Cum as putea sa-mi gasesc router-ul? (am router propriu in casa)

Trebuie sa am neaparat si placuta wireless la PC pentru a putea folosi un USB Wireless?

Răspuns Câştigător
| petrica1111 a răspuns:

Click dreapta pe setup-ul de la driver si apoi proprieties apoi selectezi tabul campatibiliti si bifezi optiunea run in compatibility with si selectezi windows xp sp3 apoi dai ok si reinstalezi driver-ul. Funda te rog.

2 răspunsuri:
| razvitzi a răspuns:

Daca ai reusit sa instalezi driverul trebuie doar sa te conectezi la reteaua ta wireless