| ReusxD a întrebat:

am o problema cu PC meu. Mi-a mers sunetul la Pc, dar de la o alta vreme nu.Asigur ca aveam instalat Realtek ac'97 audio driver (versiunea care imi trebuie A4.06 pe alb scris) am incercat sa reinstalez si sa instalez toate versiunile care imi trebuie, dar nu a mers am acut si update, nimic sad Am instalat Slim Drivers care mi-a gasit si mi-a instalat toate driverele si cand sa instalez driveru pentru. sunet tot nimic.Imi apare jos la RO iconitele de la programe Found New Hardware (Dau acolo si cand cauta cu lupa, zice Cannot install) Va rog ajutati-ma dau funda!

7 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Descarca Cpu-Z du-te la mainboard sau motherboard (nu mai sunt sigur) si posteaza codu ala, si o sa-ti las eu link de download happy

| ReusxD explică (pentru Goldenboy97):

Ce cod să postez la Cpu-Z?

| Goldenboy97 a răspuns (pentru ReusxD):

Te duci la Mainboard si copiaza codul de la "Model" si postezal aici.

| IonutGaby a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat reinstaleaza windows este singura solutie te sfatuiesc sati bagi W7 SAU W8 fiindca isi instaleaza singure driverele eu am W8 si sunt foarte multumit de el merge foarte repede

| ReusxD explică (pentru IonutGaby):

Pai eu am Windows XP SP3 merge oare Windows 7?

| IonutGaby a răspuns (pentru ReusxD):

Normal ca merge frate incearca-l

| Endrew a răspuns:

Nu este de la Windows.Este de la placa de sunet, trebuie schimbata.Iti poti alge de aici:
http://www.okazii.ro/cautare/placi+de+sunet.html?fuzzy=0&autoc=write
si sunt iesftine.