| icarege1 a întrebat:

am o problema la pc cand apas pe tasta z imi scrie y si daca apas pe tasta y imi scrie z ce pot face?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mi se pare c-ai schimbat limba, din engleza in romana. In Taskbar(bara de jos) trebuie sa ai RO, da clic si selecteaza EN si o sa revina la normal.
Daca nu-ti apare in bara intra prin Start/Control Panel/Regional and Language Options/Advanced si de la Select a Language... selectezi English (United States) si dai OK. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Apasă tastele Alt și Shift în același timp.

| vasiliustefan98 a răspuns:

Obisnuieste Y-Z Z-Y

| DoarUnCopil a răspuns:

Nu cred ca este vorba de limba tastaturii ci pur si simplu de taste..am avut aceeasi problema si ce am facut eu a fost sa schimb tastele intre ele..am puz Y'ul sus in locul lui Z si Z'ul jos in locul unda era Y'ul tongue