| olteanu0127 a întrebat:

am o problema la un golf 3 si as vrea cei care stiu sa imi dea un raspuns(dau funda daca functioneaza raspunsul pus in aplicare big grin) nu mai merge pompa de la spalatorul de parbriz,atunci cand incerc sa spal parbrizul nu se intampla nimic, am incercat sa vad daca mai functioneaza pompa pe direct la baterie si functioneaza dar nu stiu de ce nu da cu jet de apa pe parbriz atunci cand incerc sa spal,sigurantele sunt toate bune pe tablou, e posibil sa aiba releu aparte de cel de la treptele stergatoarelor?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Vezi sa nu fie infundate acele duze prin care iese apa.In afara de pompa la acele duze daca ai vazut mai merg ceva cabluri, asta la unele masini nu stiu daca si la masina ta.Deci verifica acolo daca merg ceva cabluri si daca vine curent cind dai comanda sa speli. Daca n-are cabluri atunci ori nu mai ai apa in bidon ori sint infundate duzele.Desfunda cu o lita ceva.Dar ar trebuie sa auzi cind dai comanda daca pompa baga cevasa asculti pe aproape, sau scoate furtunu ala ce duce spre geam si vezi daca iese apa, daca pompa baga. Poate e de vina tocmai maneta care da comanda.Asa afli daca scoti furtunul de la pompa si dai pe maneta, ar trebuie sa iasa apa. Daca nu iese atunci ala ar fi de vina-nu mai da comanda.