| Stefan23k23 a întrebat:

am o tigara electronica kanger subox mini c, in descrierea produsului imi spune ca rezistenta e de 0.2 - 3 ohm presupun ca imi suporta maxim 3 ohm, deci merge orice rezistenta cuprinsa intre 0.2 si 3 omh sau trebuie sa iau de la aceeasi firma ca observ ca firma aceea nu vinde rezistente cel putin pe EMAG.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acea rezistenta are rolul de "resou", adica sa incalzeasca glicerina.
Daca rezistenta e mai mare, atunci bateria tine mai mult, nu se consuma atat de repede, dar icalzeste mai slab. E valabil si invers.
La tine conteaza doar sa se potriveasca mecanic la tigara ta (adica marimea fizica, filetul si contactele electrice).

| steche234 a răspuns:

NU mai fuma ba boule ca sa futie plamanii

| Stefan23k23 explică (pentru steche234):

Steche234 boule informeaza-te... tigara electronica nu dauneaza pamantului, inaptule.