| adyiSAMP a întrebat:

am si eu 2 intrebari:
1. Am o statie de 200W si daca e sa imi iau 2 boxe de 300W vor fi probleme. totusi eu zic ca nu vor fi pentru ca statie are 200 si baga in boxe 200 ea baga cat poate daac era invers boxele sa fi avut 200 si statie 300 acolo era problema ca statia baga 300 in boxe de 200 si se ardea. totusi nu sunt sigur de asta,, de aceea doresc ajutorul dvs
http://postimg.org/image/orahej8jd/
2. a 2 intrebare este urmatoarea as vrea sa imi iau o niste boxe si am gasit undeva acest tip de boxe Mc Crypt oare sunt bune adica se aude basu + sunetul (normal nu sa bag eu bas supra. ) ca asa mai am o boxa nu stiu ce marca e dar membrana nu prea o oare e directa boxa trebideaza utin si cum am dat volumu mai tare cu ceea ce scoate statia acum barie boxa si de asat vreau sa imi cumpar aceea boxa si ma gndesc sa nu am aceeasi problema.
Am vrut sa pun o poza cu boxa dar nu ma lasa botul
postimg. org /image /orahej8jd /

4 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Amplficatoarele sau receiverele (daca spui statie, n-avem cum sa ne dam seama ce e) au o anumita putere pe canal intr-o anumita impedanta. In functie de acest lucru cumperi incinte pasive care nu au putere propriu-zisa ci doar puterea recomandata de producator. De aia le zice boxe pasive, amp-ul/receiverul da puterea necesara boxelor sa cante. Ce boxe ai pus tu acolo sunt niste tampenii, dar sunt banii tai, urechea ta, faci cum crezi.

| adyiSAMP explică (pentru Utilizator1234):

Da... dar nu sunt bune acele boxe? :\

| Utilizator1234 a răspuns (pentru adyiSAMP):

Sunt bune sa stai pe ele, sau pe post de mobilier. Fac galagie, scot un zgomot, depinde care sunt pretentiile si asteptarile tale.

| adyiSAMP explică:

POZA CU BOXA NU stiu de ce nu apare.