| romanianboy a întrebat:

Daca la o statie de 230w leg doua boxe de 200-300w bucata pot risca sa ard statia daca dau volumu la 90%? (Nu vorbesc de boxe sau de statie de masina)

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

E stiut ca boxele trebuie sa aiba putere mai mare decat statia. Problema delicata este la impedanta. De preferat ca boxele sa aiba aceeasi impedanta cu statia (4, 6 sau 8 ohmi). Daca ai statie e 230 w nu cred ca vrei sa iasa fum din ea, citeste si parerile altora aici: http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t142822-25.html

3 răspunsuri:
| AndyIQ a răspuns:

Da,bine-inteles,sau pentru mai multe detalii poti incerca pe propia pielelaughing

| xVaLy56 a răspuns:

Sigur ca se va arde laughing deoarece nu are cum sa suporte.

| Vetereanu69 a răspuns (pentru xVaLy56):

Normal ca se va arde nu poate sa suporte dar daca vrei sa ramai fara incerca happy