| HoreaSebastian a întrebat:

Salut " TPU ". Am si eu o problema cu calculatorul meu nu mai merge sa ii fac windowsul adica am intrat in bios am dat sa citeasca prima data cd-u. si stiti ca trebuie sa apas pe o tasta oricare ca sa se faca windowsul. degeaba nu mai merge am incercat foarte multe cd-uri cu windows-uri. chiar nu stiu ce sa fac... va rog frumos sa imi spuneti si mie ce as putea sa fac ca sa fac windowsul din nou pentru ca merge foarte greu si e virusat. dau fundita

Răspuns Câştigător
| ServicePC a răspuns:

Intri in BIOS, alegi cd/dvd, apesi tasta F10 sa se salveze setarile, si pe urma te apuci de treaba, bagi windows si mai departe te descurci tu

| HoreaSebastian explică (pentru ServicePC):

Degeaba fac toate astea ca tot nu merge

| ServicePC a răspuns (pentru HoreaSebastian):

Ia-l si du-te la un service daca nu reusesti

3 răspunsuri:
| radu76ers a răspuns:

Pai ca sa il boot-ezi apesi Space/F9/F12 depinde ce tasta ai tu... Daca nu boot-eaza intrii in BIOS si alegi modul boot-are pe CD. Daca nu vrea sa il ia nici asa probabil placa de baza e dusa si nu mai poate boot-a.