| 69ProFeSSioNaL69 a întrebat:

Salutare, am o problema la un laptop nou pe care l-am cumparat azi.
Este freeDos si am incercat sa-i pun Windows, chestia e ca am intrat in BIOS de circa 10 ori pana acum ca sa fac ceea ce trebuie.
Ce vreau sa stiu este ca, de ce nu-mi mai merge BIOS-ul? Adica apas Fn+F2 (asa e la mine intrarea in BIOS) dar nu se mai intampla nimic. Imi apare doar distribuitorul apoi DOS-ul. Ce sa fac ca sa-mi apara BIOS-ul din nou?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ia un ciocan mai mare!
Greu de dat un răspuns util dacă nu știm despre ce „mașină" e vorba...

| K0sti a răspuns:

Pentru ca ti-a bagat nasul unde nu trebuie! Apasa decat F2, ca ai schimbat in BIOS functiile la taste!

| 69ProFeSSioNaL69 explică:

Nu am schimbat nimic, am rezolvat. Daca intrii foarte des in BIOS nu o sa mai mearga pentru o perioada de 10-30 de minute.