| Andrei4Lol a întrebat:

am si eu o problema cu pc-ul..Cam in fiecare zi cand vreau sa intru pe unele siteuri imi apare Access Restricted si ma pune sa bag un cod si un mesaj optional pentru ownerul siteului si scrie mai jos ca as avea virusi in pc.
Scanez pc-ul cu Antivirus cateodata gaseste virusi dar zice ca nu sunt chiar asa de "rai" cateodata nu gaseste chiar de loc insa de fiecare data dupa ce dau scan la tot pc-ul fie ca a gasit virusi fie ca nu site-urile imi merg din nou si nu inteleg de ce.
Ce as putea face? Este cam aiurea sa tot dau in fiecare zi scan la pc:-s

6 răspunsuri:
| RefinedStrings a răspuns:

Pai incearca sa nu mai intri pe acele site-uri, sau daca nu te poti abtine ai trei optiuni. Ori scoti firewall-ul din windows, ori dezactivezi antivirusul, ori, amandoua.

| Andrei4Lol explică (pentru RefinedStrings):

Si cu antivirusul oprit la fel face, firewall-ul este oprit si siteurile sunt mai multe nu doar anumite siteuri. faza este ca si pe 2 jocuri care sunt online nu pot intra cateodata tot din cauza astaconfused

| RefinedStrings a răspuns (pentru Andrei4Lol):

CEVA trebuie sa opreasca aceste site-uri sau programe sa ruleze. Daca nu e nici firewall`ul nici antivirusul, atunci ce poate fi? Intreaba-ti parintii daca nu au pus niste setari pentru a te opri din a accesa anumite site-uri, etc. Nu stiu despre ce poate fi vorba, imi pare rau.

| Andrei4Lol explică (pentru RefinedStrings):

Ori n-ai inteles bine ori nu am explicat eu prea bine.
Imi apare access restricted si scrie ca site-ul are un fel de "anti-viurs" care ma opreste sa intru pe el pentru ca eu as avea virusi in pc..Parintii mei nau pic de habar cum sa foloseasca pc-ullaughing

| RefinedStrings a răspuns:

Pai antivirusul iti detecteaza virusii omule.

| Andrei4Lol explică (pentru RefinedStrings):

Nu antivirusul meu x_x
Chiar daca antivirusul meu este oprit siteul are antivirusul lui propriu!