| MihaelaDart a întrebat:

Salut TPU! Am transferat prin aplicația Homebanking de la BT in Revolut și de sâmbătă nu au ajuns banii. Am sunat la call center BT și ma trimit sa dau click pe un link care nu îmi rezolva deloc problema, le-am scris și pe e-mail și fără nici un răspuns. Câte zile durează un transfer bancar între aceste doua Banca Transilvania înspre Revolut? Nu am m-ai pățit niciodată sa dureze atât de mult.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Transferurile bancare merg mai lent peste weekend.

| MihaelaDart explică (pentru mihai69):

Mulțumesc!

| MihaelaDart explică (pentru mihai69):

Raspunsul celor de la Banca Transilvania a fost "li s-a parut suspect transferul si una dintre cele doua banci intermediare pana la Revolut au blocat tranzacția." Astfel ca abia după o luna mi s-au reîntors banii in contul meu. Cand ajung in România voi renunta si la serviciile lor, in veci nu mi s-a întâmplat asta. Am m-ai facut transfer bancar in Revolut si sa pățesc asa ceva, niciodată.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Au fost zile libere cu minivacanta si băncile nu au lucrat, banii daca nu ajung maine vor intra luni, tu cand i ai transferat? Dar sa stii ca la retragere banca transilvania percepe comision si o sa i dea mai putini bani decat i ai pus tu

| MihaelaDart explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sâmbăta i-am pus pe 03. iunie. Comisionul nu ma interesează, doream sa știu cu întârzierea asta. Mulțumesc pentru lămurire.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MihaelaDart):

Luni ajung, dar degeaba nu te intereseaza comisionul ca din suma pusă de tine transferată i se va lua comision si persoana care retrage banii vor fi mai putini decît i ai pus tu ai inteles? Spune i si persoanei ca sa stie ca banca transilvania percepe comision daca banii sunt transferati de la o alta banca, daca si tu erai tot la banca transilvania, comisionul era zero

| MihaelaDart explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dacă tot te mănâncă curiozitatea... persoana este soțul meu, ass ca de aceea am zis ca nu e problema comisionului, ci a transferului.v

Răspuns utilizator avertizat