| anonim_4396 a întrebat:

Am un PC cu Windows XP. Cand introduc un stick in sloturile USB, nu mi - l citeste, ci doar se aude sunetul specific introducerii. Ce drivere USB de instalat pentru Win XP stiti (eventual si site-ul de unde se pot obtine)? Sau ce alte solutii stiti? Dau funda solutiei care ma ajuta cel mai mult!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru win XP si cele de dupa NU trebuie drivere externe, sunt cuprinse.
Insa XP are a mica problema: pana ce se recunoaste si se instaleaza un stick, (prima oara) poate dura timp mai indelungat, chiar si 1-2 minute. Ulterior va functiona aproape instantaneu.
"Sunetul specific introducerii" este in momentul se conecteaza orice dispozitiv usb, chiar inainte sa fie recunoscut.
Daca nu recunoaste nici in timp mai indelungat, atunci poti avea problema cu stick-ul sau chiar cu calculatorul.
Contacteaza-ma in pm daca nu te descurci.

| Nemessys a răspuns:

Nu iti trebuie drivere. Faza e la xp ca trebuie sa astepti pana ti-l citeste. Asta poate dura chiar si 10 minute.