| geani444 a întrebat:

As vrea sa am si eu un abdomen mai frumos adica sa scad din grasime nu am multa dar am cat de cat si sa imi fac un abdomen cu patratele din pacate nu prea am bani sa merg la sala as vrea sa fac acasa va rog ma puteti ajuta sa fac un abdomen mai frumos fara jigniri sau genuri fai cu marherul sau pixul etc dau funda.Multumesc mult

2 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Cel mai important lucru pentru un abdomen frumos este alimentaria, incearca sa te hranesti ponderat, si macar 40 de minute de sport, poti incerca abdomene, dar in astea 40 de minute sa ai si pauze, e recomandata si o incalzire usoara inainte. Mult noroc.

| Andreyka99 a răspuns:

In primul rind este alimentarea:cind te scoli in fiecare dimineata bea 2 cani de apa simpla potabila, apoi daca dorestisa manince ceva din toate bucaele poti minca doar o cantitate foarte mica, de exemplu 100 g sau 150 g maxim de carne, de biscuiti, de piine etc.In fiecare seara dupa ora 18:00 sa nu maninci doar sa bei o cana de apa, de ceai, de suc sau cafea. Daca spui ca nu prea ai bani ca sa mergi la sala ia ceva din casa greu, de exemplu un ghiozdan etc.In fiecare dimineata si seara fugi macar 1 kilometru.Mergi pe teren si joaca fotbal, basket sau volei ca sa faci sport si sa slabesti! Cred ca ti-am fost de ajutor.