| Michel07 a întrebat:

as vrea sa cumpar o placa de baza MSI FM2-A55M-E33
si nu stiu daca carcasa pe care o am eu este suficient de mare, pentru ca nu vreau sa cumpar o alta carcasa vreau sa o folosesc pe cea pe care o am. Vreau cateva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Placa ta de baza este in format Micro ATX.
Potrivit acestei grile http://www.google.ro/......tp?/imgres trebuie sa aiba 24, 4 centimetri.
Fa-ti rost de o ruleta si masoara lungimea/latimea (nu inaltimea) placii de baza pe care o ai in unitate si vezi daca are loc aceasta pe care vrei sa o cumperi.
Succes!

| Michel07 explică (pentru anonimg):

Mersi am masurat si am aflat exact.

2 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Iti trebuie carcasa m-atx.