| JoeJump a întrebat:

Ce parere aveti de site-ul asta : www.okazii.ro?
E bun? Si daca da..am si eu ceva jocuri de psp pe care vreau sa le vand.Cum fac? Ma intalnesc cu cumparatorul sau vin cei de la okazii si ridica produsul de la mine?
Daca ma poate ajuta cineva care a cumparat/vandut sau are cont:)
Multumesc! (:

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, ma bucur ca ai deschis subiectul....cu toate ca o sa ma abtin sa-i trag cateva injuraturi de mama, soacra, bunica, catel, hamster, iepuri de asfalt, nepoti, surori...*** (scuze de tourete happy )
Cei de la okazii.ro au tendinta de a trisa in ceea ce priveste comisioanele.Ca vanzator n-o sa ai prea mult de castigat.
Am avut un magazin cu produse reconditionate, resigilate, bla bla bla.
Ziua 1 pe okazii:
Intra un idiot si incepe sa cumpere doua sau trei produse.Ok, pana aici totul bine, dar cand incerc sa il apelez, nu raspunde la telefon.Intr-un tarziu raspunde la mail cu o atitudine retardica in care se facea ca ploua.
Ziua 2 pe okazii.ro:
Imi vine instiintarea de plata pentru produsele "vandute" chipurile, dar eu nu reusisem sa ma inteleg cu acel cumparator!
Ziua 3:
Pun mana si trimit formular de retragere al comisionului.
Ziua 4...gereieri
Ziua 5...alte ganganii
Am platit evident comisioanele prin sms(minim 10E ) deci pana aici am fost in pierdere.
Mai tarziu mi-a venit in minte sa-l verific pe userul respectiv.Surpriza, nu eram singurul pacalit de acest "individ" si imediat ne-am pus sa-l raportam, eu si cativa pagubiti.
N-am avut niciun rezultat, cei de la okazii si-au luat banii, iar acel user umbla liber prin spatiul virtual licitand aiurea.
Am inteles de la cineva ca era un "asociat"...
Asta se intampla acum un an sau doi...important e sa vinzi in alta parte. Daca vrei sa vinzi, mai e un forum de vanzari, dar e axat in jurul Bucurestiului, daca vrei il trimit in privat.