| extremer11 a întrebat:

Cine ma poate ajuta? Sunt student anul II la Politehnica si ca orice student care se respecta, am terminat primul an cu vreo doua restante. Chestia e ca acum in toamna mai am niste probleme de rezolvat si nu cred ca o sa am timp sa ma duc sa le dau. Insa nu as vrea nici sa le las sa se adune. Mai nou am aflat ca se pot plati restantele. Intrebarea mea este: se pot plati restantele? Si daca da, cum trebuie sa procedez?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se plateste sustinerea lor. Adica platesti niste bani daca nu te-ai dus in prima sesiune, asa incat profesorul sa vina in alta sesiune, stabilita de facultate si sa te examineze. Nu se platesc in sensul ca dai bani si nu mai dai examenul, ci platesti ca sa ti se permita sa dai examenul.