| Ionicaestecher123 a întrebat:

Salut TPU!
Daca am media de admitere pentru liceu 7, 30 la ce liceu din Vâlcea mi-ați recomanda sa intru și dacă am șanse cu media asta e prea mică?
Nu contează ce liceu îmi recomandați eu vreau sa știu la ce licee pot intra cu nota asta și o recomandare, liceele sa fie din Vâlcea.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Nu contează ce liceu îmi recomandați eu vreau sa..."

degeaba iți "recomandăm" noi vreo școală, repartizarea se face electronic, automat, funcție de ce opțiuni scrii

| proserpina22 a răspuns:

Eu îți recomand să cauți ce îți place și chiar dacă media liceului e mai mare decât a ta, tot să aplici. Nu se întâmplă nimic grav dacă nu intri, nu te ceartă nimeni, dar știu foarte multe persoane care au aplicat la licee cu medii de 8 când ele aveau media de 6-7 și tot au putut intra. Eu am intrat la un liceu de media 7 cu media 6, 20 și am avut un coleg care a intrat cu 2, 76 rolling on the floor) Deci aplică la ce îți place din liceele mai mari (dacă vrei la alea) și după pune cele care sunt de media ta.