| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU. Dacă am o sabie care nu este ascuțită este armă albă?
Are 2cm grosime partea care ar trebui sa fie ascutita

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E mai mult o bară de otel. Stii ce inseamna 2 cm grosime?

| gabicoo a răspuns:

2 cm grosime tăișul? Nu este sabie e bară de metal!

| RxTx a răspuns (pentru gabicoo):

E bombardier nu știe care este diferența intre milimetru și centimetru

| Brizbriz a răspuns:

Orice chestie cu, care poti sa ranesti serios pe cineva, fara sa ai o putere deosebita e considerata arma alba
adica, chiar daca nu taie, un drug din fier, poate sa rupa oase si sa provoace chiar moartea, daca ii dai in cap, iar tu exact asta ai

| SharpEagle a răspuns:

Vopseste-o si tu in alta culoare...

Clar ca e arma alba, nu? N-are si ea un varf? Nu poti lovi cu ea ca sa spargi capul? Poti, dar nu vrei, sper. Si asta e foarte bine.
Puscaria nu face bine nimaniu, e demonstrat stiintific.

| Saiko93 a răspuns:

O sa o piteasca de tine Totusi, o sa simti o usoara intepatura la inceput fiindca va ramane cu tine de te vede poli*** cu ea laughing) mooor