| GoGo23g a întrebat:

Salut TPU

De aproape 1 an,, am nasul infundat mereu.
Respiratia mi sa diminuat ff mult
si am o nara 80% mereu infundata.
si aproape in fiecare zi imi suflu nasu ff mult.
Am luat si spray-uri de nas...dar degeaba?
Ce pot face MS MULT!

8 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Poate ai polipi si au crescut.Un medic ORL-ist va sti mai bine ce sa-ti spunawinking

| mixxjim a răspuns:

Exista un inceput pentru orice. sa mergi la doctor e singurul lucru inteligent si cu adevarat util pe care-l poti face, ce vrei sa-ti spunem noi aici, sa-ti dai cu puf in nas? exista alergii la unele substante din pufuri, altele dau dependenta, altele au contraindicatii legate de varsta sau de alte lucruri, deci nu avem ce sa-ti spunem. daca tu iti acorzi atita grija si atentie tie si sanatatii tale incat sa te increzi mai mult in niste pareri ale unor copii de pe un site si nu intr-un medic ai o mare problema si o sa ai mari probleme toata viata. deci ai grija de tine, sanatate multa!

| Quanah a răspuns:

Am auzit ca Nazomer Forte este foarte bun impotriva alergiilor. Nu creeaza dependenta, este o solutie marina in combinatie cu echinacea. Cica curata inauntrul nasului. Asta e pentru alergie. Pentru altceva, fuga la doctor. Nu mai pierde timp pe net.

| MihaiTT a răspuns:

Exista operatie pentru sept nazal deviat, eu zic sa mergi la un medic sa te consulte iar daca este necesar poti apela la o operatie de remodelare sau reconstructie in functie de caz

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiTT a răspuns (pentru GoGo23g):

Pai nu-ti doresc asta in nici un caz doar ca un medic specialist este cel mai in masura sa-ti spuna care este rezolvarea.
chiar daca operatia ar fi o solutie nu este obligatoriu sa o faci iar ca un fel de incurajare pot sa-ti spun ca in ziua de azi medicina nu mai este cea de acum 20 de ani.

| CipYy94 a răspuns:

Ai incercat sa iei o pastila contra alergiei? e foarte posibil ca aceasta sa fie problema. recomand Claritine. ia o pastila dimineata si una seara si vezi poate are efect.

| Carmen03 a răspuns:

Cred ca daca te duci la medic...el sugur stie.