| Cronos126 a întrebat:

De cand am luat monitorul DELL SE2216H a avut cateva urme de mana pe el. Azi m-am gandit sa le sterg, totul era ok inainte. Acum dupa ce prima data am pus un servetel cu apa si acesta era stins nu s-au sters. Dupa ce am pus o carpa pentru ochelari si spirt s-au sters. Acum cand l-am aprins nu se mai vede asa HD monitorul se vede parca ar avea niste puncte mai blurate asa. Acesta fiind monitorul: https://www.emag.ro/......DLLBPYBBM/
Sper sa ma ajutati sa se vada ca nou, nu vreau sa ramana asa.

3 răspunsuri:
| Itanul a răspuns:

Spirtul lasa urme incetosate pe orice sticla.
Sterge-l cu o carpa moale (sau servetel) aburind usor ecranul. Daca ai solutie pentru ochelari, e si mai bine.

| Cronos126 explică (pentru Itanul):

Merge cu o carpa din piele de caprioara?

| Itanul a răspuns (pentru Cronos126):

Da, merge.