| Andrei09768 a întrebat:

De ce iarba este ilegala avand in vedere faptul ca e mai putin daunatoare decat alcoolul?
Totusi iarba nu a omorat pe nimeni pana acum in schimb de la alcool mor o gramada de oameni anual

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca iarba e libertate, iar alcoolul e opusul. Sistemul nu ne vrea liberi. Religiile, interzicerea multor produse benefice din plante, samd.

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În unele țări e legală. De ce nu mergi acolo dacă ești așa dependent?

| Andrei09768 explică (pentru mihai69):

Nu sunt depent si nici consumator de Maria.
Btw:din cate stiu eu e cam imposibil sa devi depent pshic de iarba

| Catrice a răspuns:

Cine ți-a zis ție ca iarba nu a ucis?

| Andrei09768 explică (pentru Catrice):

Nu mi-a spus nimeni M-am informat

| Andrei09768 explică (pentru Catrice):

Nu mi-a spus nimeni.M-am informat si sumt tot felul de studii in legatura cu acest lucru

| Andrei09768 explică (pentru Catrice):

Marijuana ajuta o gramada de oameni cu cancer, epilepsie si sida

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrei09768):

De ce nu te-ai informat si in legatura cu subiectul acestei intrebari?
Ai sa vezi ca de la apă se moare mai mult decat de la alcool.

| Andrei09768 explică (pentru darrio2007):

Nu-i adevarat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrei09768):

Cati au murit in apa si cati in alcool?

| IIIshaneIII a răspuns:

Toate dauneaza si spui ca nu a murit nimeni de la iarba, ai facut vreun studiu de vii cu afirmatia asta? stii ca de la o simpla lovitura poti muri peste 1 luna? atunci lumea afirma ca ai murit din alte motive, la fel si cu iarba.