| Matei_Ionut_Marian_1991 a întrebat:

de ceva timp am o problema cu tiganii de la mine de pe strada (cine nu are in orice cartier) au tupeu, ma injura din senin de nebuni cand ma vad cu cainele afara si pur si simplu nu isi vad de treaba lor cautand scandal. Este vreo speranta in tara asta sa depun plangere la politie, sa cer ordin de restrictie sau sa se rezolva problema intr-un fel? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Salut.

Și eu am pătiț același lucru recent, în cartierul meu. La distanță de mine am 4 scări de bloc, famate unde se țipă, urlă, se bat între ei, se ceartă când consumă băutură, și vara dau manelele tare chiar până la 3:00 noaptea uneori. Acum cu pandemia și regulile s-au mai domolit, deoarece poliția mereu trece prin zonă. Eu ce să îți spun, decât să îi eviti cum fac și eu și să plimbi câinele, unde ei nu sunt în grupuri strânse pentru a evita jignirile sau caterincile. Evită replicile și vede-ti de drum pentru că s-ar putea ca mulți să se cunoscă probabil de mult sau de mici impărtasind aceleași vici sau anumite experiențe care ii fac uniți, deci nu, ai câștiga deloc. Mai bine evită-i! Sunt precum hienele, apoi când sunt singuri și lipsiți de sprijin se retrag, pentru că nu mai se află în mediul de sprijin, zonă sau cartier. Deci poți să scoți levierul linistit.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca si vezi, ideal era sa iesi cu mitraliera sa-i impusti pentru ca sant prosti

| oz_1736 a răspuns:

Nu stiu ce caine ai dar ar trebui sa-l schimbi cu unul de talie mai mare care inspira teama si fiori

| FireBlazer08 a răspuns:

Politia nu rezolva absolut nimic. Ba mai mult, posibil sa te trezești dupa cu geamuri sparte, vopseaua la mașina zgâriată sau cauciucuri tăiate sau chiar furate complet. Părerea mea e ca cel mai ok e sa ii ignori, si sa faci pe tot posibilul sa nu te iei in gura cu ei