| Tudurean_Alex_1996 a întrebat:

Salut TPU
De curnad mi-am facut un pc nou si am instalat windows 11 pe el (este compatibil ) si cand ma uit la videoclipuri pe Youtube sau la filme sunetul o ia inaintea imagini cam dupa vreo 5 -10 min de vizionare.
Ma puteti ajuta am cautat o gramada de metode dar nici una nu a dat rezultate am incercat si cu win 10 dar aceeasi poveste.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O situatie similara: am avut Linux penultima editie. M-a pus Dumnezeu sa trec la ultima editie. Numai rateuri. Am trecut inapoi. Windows 11 mai are inca multe bug-uri. Mai asteapta pana in vara!

| Tudurean_Alex_1996 explică (pentru Salontanul):

Asa patesc si pe win 10 am specificat

Bula
| Bula a răspuns:

Astfel de fenomen se poate intampla daca prelucrarea imaginii se face mai incet decat cel a sunetului.
Cauza poate fi rezolutia prea mare al imaginii (incearca sa scazi cu o treapta) sau decodorul pe care-l foloseste player-ul.

| dinaprilie a răspuns:

Si la rezolutie mai mica face la fel?

| 4ndr33y a răspuns:

Nu ai precizat cel mai important lucru, de pe ce browser? Incearca cu altul. Driverul grafic e instalat corect? Daca dai pe rezolutie mare, peste 1080p iar driverul video nu e instalat corect, imaginea ramane in urma de fapt, nu o ia sunetul inainte.

| Tudurean_Alex_1996 explică (pentru 4ndr33y):

Este instalat totul corect si am incercat pe 4 browsere diferite