| Daniel_Dan_1997 a întrebat:

de de 1 lună jumate am probleme co coloana, mă deranjează jos de tot lângă fund, dabea mă aplec,
Vreau sa fac o radiografie la coloana, nu am mai făcut pana acum,
Întrebarea e trebuie să mă dezbrac de tot? Adică tot corpul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca un medic este in concediu 1 luna jumate si totusi, chiar de ar fi, exista medic de urgenta care suplineste pe colegii care sunt in concediu, ori mergi la spital!
Deci, nu ai nici o scuza!
Nici macar cei 20km, care ii poti face pe jos in 4 ore, daca nu gasesi un autobuz sau pe cineva sa te duca acolo!
Adevarul este ca, situatia ta se complica pe zi ce trece si tu gasesti doar scuze sa nu te mergi la medic, de ce nu am inteles...

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daniel draga, nu stiu daca esti indolent sau pur si simplu iti place sa fii compatimit, pentru ca te-am trimis la medic si ti-am raspuns de mai multe ori, ori tu revii si pui aceeasi intrebarea sperand sa ce? Sa-ti treaca fara sa mergi al medic?
Du-te mai baiete la medic daca te doare, ca nu te mananca nimeni! Poate s-a agravat problema ta!

Cat priveste dezbracatul pentru radiografie, normal ca te dezbraca acolo unde te doare, ca trebuie sa te consulte medicul sa vada daca este durere osoasa sau a unor organe, ori ganglioni, ori rinichi. Radiografia se face la pelvis, ca acolo ai problema, nu? Deci, pantalonul si chilotul jos!

https://www.tpu.ro/......dic-de-pe/

https://www.tpu.ro/......le-jos-de/

| Daniel_Dan_1997 explică (pentru Violleta2022):

Da dona stiu ca mi-ai zis, faza e ca cea mai apropiată clinica care face e la 20 km si doctora e în concediu tot aștept de 2 săptămâni văd că nu mai vine, o sa ma interesez să caut alta clinica mulțumesc ca m-ai ajutat,

| Daniel_Dan_1997 explică (pentru Violleta2022):

La 20 km era clinica la care doctora e în concediu, Da ai dreptate am ezitat am stat 1 lună cu gândul că nu e nimic și că trece dar acum vreo 2 săptămâni m-am speriat am văzut că e la fel si mierea frica sa nu fie hernie atunci am fost la clinica si mi-au zis ca doctora... De atunci îi sun o dată la 3 zile.
Sunt la 1 ora jumate de București cand am timp o sa caut o mașină și mă duc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Daniel_Dan_1997):

Eu spun ca, de esti cu adevarat ingrijorat de starea sanatatii, te speli, de imbraci curat si iesi la sosea la iama-nene sa mergi la un spital, clinica ceva, ca nu poti amana pana se rupe ceva in tine!
Vad ca iarasi cauti scuze, numai sa nu te duci.

| Daniel_Dan_1997 explică (pentru Violleta2022):

Mda ai dreptate si nu Aman stau doar prost cu timpul, eu cu tata avem foarte multa gradina,... Mâine mă duc la doctora de familie sa îmi dea trimitere, mulțumesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Daniel_Dan_1997):

Daca este vorba de hernie la coloana vertebrala, atunci s-a terminat cu munca la gradina, cel putin pentru urmatoarele 6-12 luni.
In plus, implica o operatie serioasa de hernie!

| Daniel_Dan_1997 explică (pentru Violleta2022):

Mda de aia miera si frica dar acum mi-a mai trecut din frica când am aflat că poate fi si de la alt ceva, eu mă gândeam că mă dor rinichi de la răceală pentrucă fac in fiecare zi dușuri cu apa rece

| Violleta2022 a răspuns (pentru Daniel_Dan_1997):

Ma indoiesc ca un medic este in concediu 1 luna jumate si totusi, chiar de ar fi, exista medic de urgenta care suplineste pe colegii care sunt in concediu, ori mergi la spital!
Deci, nu ai nici o scuza!
Nici macar cei 20km, care ii poti face pe jos in 4 ore, daca nu gasesi un autobuz sau pe cineva sa te duca acolo!
Adevarul este ca, situatia ta se complica pe zi ce trece si tu gasesti doar scuze sa nu te mergi la medic, de ce nu am inteles...

| TonyGTO a răspuns:

Cred ca ai pietre la rinichi, mananci multa sare? Nu te hidratezi cum trebuie?
Din cate stiu nu trebuie sa te dezbraci de tot.

| Daniel_Dan_1997 explică (pentru TonyGTO):

Pietre la rinichi wow nu m-am gândit la asta, Da mănânc multă sare si beau foarte multă apă nu pot să zic ca nu ma hidratez,
Daca fac mult efort dabea ma aplec că și cum nu ar avea forță să-mi țină partea de sus a corpului ca un fel de febră
Si daca stau să mă gândesc am zile în care pe la 3 4 dimineața mă ia ca un fel de gastrita mă doare tot stomacul spatele rinichi in același timp, eu credeam că e de la răceală