| anonim_4396 a întrebat:

De ieri am comandat de la eMAG un SSD Samsung 860 EVO pentru laptopul meu HP 15-G011SQ.

Si vreau sa stiu daca comanda mea va veni direct la mine la usa?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te va suna curierul si va ve-ti da intalnire intr-un loc public. Nu intra in bloc (daca stai la bloc).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca la tine la usa ai comandato acolo vine

| NLS a răspuns:

In cazul magazinelor online, comenzile sunt onorate printr-un serviciu de curierat.

Deci vei fi sunat de curier, in timp ce-si conduce Volkswagen-ul Caddy nou nout de culoare albastra spre locatia ta, cam cu 30min-1 ora inainte sa ajunga la tine "la usa".
Acum, daca stai la etajul 4-10, fii sigur ca n-o sa-si toceasca adidasii marca "Nike" sa urce.
Dar pentru asta, ii tai ciubucul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai dat adresa corecta, comanda va veni la tine la usa te vor suna cei de la curier.

| xerxes1 a răspuns:

Daca ii astepti si cu laptopul desfacut in fata usii ti-l baga direct in locas.

| ziftode a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta e asa de evident ca au inceput sa faca misto!

evident ca vine la usa, vine cu un serviciu de curierat (din Bucuresti in Bucuresti numai fancurier am vazut), o sa iti dea un pachet mai mare decat cutia SSD-ului, si o sa semnezi de primire, chestii de gen "verificare la livrare" sau alte din astea se pare ca sunt foarte gogonate, curierul nu te lasa sa te uiti inauntru decat dupa ce platesti, si (Doamne fereste, pana acum nu am avut nici o problema) daca e vreo problema o sa il lase rece, nu stiu/nu cred ca iti da banii inapoi!

insa (mai ales la Emag care are 30 de zile) daca nu e o problema de gen spart, rupt, udat, etc. care sa fie vina curierului, orice problema ar avea produsul poti sa il duci inapoi in 14 zile calendaristice, FARA NICI O EXPLICATIE, doar ca asa ai tu chef, E LEGE ASTA IN ROMANIA LA COMENZILE ONLINE, Emag are 30 de zile, politica lor speciala!