| puscahoreangaion a întrebat:

doresc sa va intreb daca un presedinte al unei asociatii de locatari are dreptul pe langa functia de presedinte de bloc sa detina, firma personala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu interfonul ar fi trebuit sa te adresezi, in primul rand, administratorului, acesta are atributii in acest sens.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles ca are voie, presedintele Asociatiei este ales dintre proprietari/ locatari.

| puscahoreangaion explică (pentru Ioandelasal):

Da domnul ioan de la sal dar daca eu am avut o discutie cu dansul privitor la un interfon stricat de un vecin si pe dinsul nu il intereseaza problema mea ca dansul are firma si orice interventie la primarie sau politie privitor la aceasta problema pe dinsul l supara spunand ca pierde timp si bani cu firma, eu ce pot sa fac?

| Ioandelasal a răspuns (pentru puscahoreangaion):

Cu interfonul ar fi trebuit sa te adresezi, in primul rand, administratorului, acesta are atributii in acest sens.