| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca faci flotari in pumni calciul ti se redirectiineaza in monturi si ti le intareste? Funda celui care ma lamureste cu un raspuns bun. big grin

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Teoretic da. La fel ca si calusul depus in anumite parti ale talpilor pe care calcam mai mult sau ca cel depus in palme, in special la persoanele care lucreaza pe camp. Orice presiune pusa intr-o anumita parte a corpului va determina intarirea acesteia pentru a proteja zona respectiva de durere si de rani.