| Ady05 a întrebat:

explicatzi cineva care se pricepe cit mai pe intzelese urmatoarele programe, adica care e rolul lor, pe net nu gasesc explicatzia lor(dau fundy):
1.Adobe Flash Player 10 ActiveX
2.Broadcom Gigabit NetLink Controller
3. K-Lite Codec Pack 7.1.0 (Basic)
4. Microsoft. NET Framework 4 Client Profile
5. Microsoft Visual C++2008 Redistributable - x86 9.0.3...
6. VLC media player 1.1.10
7. WinZip 15.5
Ms mult!

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

1. vezi filmulete si joci jocuri in format flash direct in browser, exemplu filmuletele de pe youtube cu flash playerul se vad sau joculetele pe de miniclip.ro tot in flash sunt
2. nu stiu exact, dar dupa nume are ceva cu internetul
3.un pachet de codecuri pentru filme, fara ele nu poti sa vezi nici un film pe calculator.
4. tot ceva pentru internet, un fel de flash daca nu ma insel, ajuta browserele de internet sa se incarce mai repede
5. tot ceva pentru windows... nu trebuie sters din calculator nimic care incepe cu Microsoft, nu o sa iti mai mearga windowsl cum trebuie
6 player video care are codefcri proprii, cei daca vezi filmele cu vlc-ul nu ai nevoie neaparat de ca lite codecs
7 cu el arhivezi si dezarhivezi programe si fisiere, cand sunt arhivate ocupa mai putin spatiu dar nu pot fi folosite, cand vrei sa le folosesti de dezarhivezi.

1 răspuns:
| Sedativ a răspuns:

1) Creezi animatii cu el sau vizualizezi animatii
2) Habar-n-am
3) Vezi filme
4) AM auzit de el dar habar n-am
5)Lafel ca 4
6) Vezi filme, si tot ce tine de ele, asculti muzica, gen winamp
7) Faci arhive ca winrar.