| rumi36 a întrebat:

Salut TPU.
Mereu îmi pierd abonamentul de metrou pentru elevi.
Este a-4-a oară când îl pierd, l-am căutat peste tot pe acasă şi nu-l mai găsesc. Ultima oară când l-am dat pierdut, femeia de la casa de abonamente mi-a spus "Tu eşti copilul care îşi pierde mereu abonamentul,,.
De ultimul am avut ceva mai mare grijă decât de celălalte 3, dar şi pe acesta l-am pierdut.
Călătoresc de cel mult 2 ori pe săptămână cu metroul şi m-am săturat de câte ori l-am pierdut.
Există vreo aplicaţie de abonamente cu care pot să pun telefonul pe validator şi să iau următorul abonament de acasă numai când am nevoie să-l reîncarc?
Dacă nu, ce bine ar fi...

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum adică l-ai pierdut? Aveai aceste interes. Aveai interesul să nu îl pierzi? Ai făcut ceva pentru asta? Un loc anume asupra ta, găsirea unei metode sigure de păstrare?

| rumi36 explică (pentru sadrian46):

Da,îl puneam de fiecare data pe un dulap