| Gmcc a întrebat:

Mi-am achizitionat un Router Wireless Asus! Mi-a dat la el un cablu negru pe care l-am bagat in pc si in router iar cablul de la Rds in router! L-am instalat! Mi-a aparut reteaua pe laptop dar cand dau sa ma conectez se conecteaza iar cand deschid o pagina de net ma duce el pe una in care trebuie sa bag un Unsername si o parola! Ce fac! N-am bagat bine cablurile?

2 răspunsuri:
| geo691 a răspuns:

Ba ai bagat bine cablurile dar trebuie sa ai in contractu de la rds o parola si un user sau a 2 varianta bagi admin si parola admin si daca iti intra in pagina(adica in setarile routarului) inseamna ca trebuie sa configurezi routaru.

| DonCafe a răspuns:

Pai te duce pe pagina sa setezi routerul de obicei e userul : admin parola : admin