| DeL1qVenT a întrebat:

mi-am instalat de curand windows 7 enterprise (pe pc) si nu imi merge sunetul, am incercat tot felul de metode, m-am uitat si la tutoriale pe youtube, am incercat si cu "sound max", sau sa fac update, si nimic nu a mers, va rog dati-mi si mie o solutie...(ma gasiti la id de mess: emi_tu26)
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Nu toate driverele se instaleaza sau sunt gasite le net mereu. cauta driverul placii de sunet integrata, o gasesti pe siteul producatorului. ca sa aflii ce placa de baza ai ia de pe net belarc advisor si dupa cauta placa de baza. sau si mai simplu, deschide pcul, ai seria pe placa de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i click dreapta pe My computer si apoi Manage. Dupa ce iti apare fereastra da-i pe Device Manager si vezi la Sound ce iti apare. Incearca cu update de acolo, poate o merge faza nu stiu, sau baga driveru de la calculator. Ciudat... la windows 7 nici nu trebuie sa-ti mai instalezi driverele pentru ca le baga el singur, cel putin asa e la mine.

| davirob a răspuns:

Pune driverul de sunet de pe cd la pc

| dariusel a răspuns (pentru davirob):

La Windows 7\8, driverele se instaleaza automat!

| davirob a răspuns (pentru dariusel):

Crezi tu sunt doar unele versiuni de win care se instaleaza automat, de ex la mine trebuie sa ii pun driverele

| nixulete13 a răspuns:

Incearca un program care iti gaseste drivere automat, gen driver genius(gaseste orice driver pe care nu il ai sau e outdated)