| waXonwaXoff a întrebat:

Am o problema! Mi-am instalat windows xp dar nu imi mergea netul si am fost nevoit sa instalez din nou windows 7.
Intrebare este de ce nu imi merge netu pe windows xp? Cand instalez win7 imi da o optiune pentru retea(network) dar la xp nu imi arata asta.
FUnda!

3 răspunsuri:
| Ove a răspuns:

XP are nevoie de drivere pentru fiecare placa din calculatorul tau. Windows 7 instaleaza driverele automat!

| alexlaura91 a răspuns:

Poate trebuie sa vina cineva de la firma unde ai tu internetul... sa umble la setarile netului.

| gabi56 a răspuns:

Pai trebuie sa instalezi place de baza iar dupa incerci sa faci rost de la cineva de un internet explorer si daca nici asa nu merge cand intri in internet explorer iti apare sus options sau cv de genu dai clik pe el si scrii in casuta aia de cautare http://www.google.ro iar dupa dai in casuta de cautare google si gata merge si eu am patit la fel