| IhateMe a întrebat:

Salut TpU.Nu stiu ce s-a intamplat cu calculatorul meu.Cand intru pe pc, il las putin aprins si dupa se vede in dungi.Nu se vede imaginea asa de clara si un pic stearsa.E adevarat ca am 3 virusi in calculator, am incercat sa-i sterg cu avg dar nu reuses.Mi-am luat avast sa vad daca reusesc.Cine ma poate ajuta sa rezolv aceasta problema?(Ps:Nu stiu daca e buna categoria)

Răspuns Câştigător
| RalukaLoveYou a răspuns:

Pot sa-ti spun ce sa faci. La fel am patit si eu. Imi apareau dungi albastre si galbene...Si crede-ma...nici mie nu mia comvenit. L-am dus la reparat(unitatea) si am platit 200 lei(2 milioane) dar mi la si curatat de praf, mi-a bagat piese mai bune si de toate.Acum mie imi merge foarte bine! Succes:*!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| MMihai a răspuns:

Nu îmi dau seama, că nu am avut parte de așa ceva!
Poate să fie și de la viruși, dar poate să fie și ceva defect la calculatorul tău.

| Andrei7520152 a răspuns:

Trei virusi? De ce trei si nu patru? thinking Ai incercat sa reinstalezi windows-ul? ai atasat monitorul si la un alt calculator, sa vezi daca face la fel?
Uite, mai bine chemi pe cineva care stie una alta, un prieten sau un vecin cu timp liber. Eu as paria ca ori e monitor-ul ori placa video, una dintre ele e pe ultima suta de metri. Cel mai sigur ar fi sa inlocuiesti monitorul/placa video pe rand si sa vezi cum afecteaza pc-ul.
Ma indoiesc ca virusii iti cauzeaza problema laughing Pentru inceput, intra in BIOS. Lasi cateva minute si vezi daca apar acele artefacte (dungi) pe monitor. Daca vor aparea, poti fi sigur ca nu are nici o legatura cu virusii de pe windows pentru ca BIOS functioneaza independent de windows

| myruna2012 a răspuns:

Categoria : tehnologie

Ma rog

Asa se intampla daca e vechi, nu de la virusi.

Cu anti virusul nu faci mare lucru

Probabil e de la placa video, nici nu stiu ce naiba poate fii.

Cheama pe cineva sa vada exact, nu stiu exact ce e ...omi trebuie mai multe informatii!

| Vasy0105 a răspuns:

Monitorul nu e bun

| SinfulDesire a răspuns:

Ti-a obosit monitorul banuiesc ca are cativa ani de folosinta.
Ce poti face in cazul asta:
1) iti iei altu
2) te duci la tech sa iti schimbe tubu si lampile

| IhateMe explică:

Normal ca monitoru are cativa ani da a aparut din senin, adica acum o saptamana mergea bine cand a inceput sa-mi joace imaginea...I-am dat restart la pc si a mers mai bine, dupa cand intram pe net imi apareau dungi albastre si rosi, cateodata mi se face ecranu tot rosu si nu pot face nimic.Nu pot:instala, downloada sau sa ma uit la videouri pe youtube ca imi apar patrate, dungi rosi si albastre.

| K0sti a răspuns (pentru IhateMe):

Memoria defecta pe placa video! Asa se intampla cand crapa memoriile. Dungi si patratele. Defect clasic al placilor video.