| WittyK7 a întrebat:

Pentru cunoscatorii de telefoane, credeti ca este normal sa se incalzeasca un Samsung Galaxy S7? Se incalzeste mai ales cand ma joc un joc sau cand il solicit foarte tare. Cu cat este mai mult solicitat, cu atat se incalzeste mai tare.

E normal?

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Da este normal, aproape orice telefon se incalzeste cand este solicitat procesorul.
procesorul telefonului se incalzeste foarte tare, nu are adaptat vreun sistem de racire s-au vreun cooler ca la un PC.
Daca nu ar fi cooler la PC pe procesor, se arde instant.

1 răspuns:
| ViiuMihail a răspuns:

Da, deoarece este foarte incarcat (nula baterie ) foarte solicitat