| rumi36 a întrebat:

Salut TPU.
Sunt eleva in Bucuresti si am abonament de metrou si STB gratuit.
M-am tot saturat sa-mi pierd abonamentul de metrou, e al-7-lea pe care il pierd plus ca sunt facute dintr-un material prost, se tot dezlipeste folia cu numele si m-am saturat sa tot dau bani ca sa le inlocuiesc.
Am auzit ca poti folosi un card pentru toate transporturile, cum pot face rost si eu de unul?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la ei si intreaba i, dar cum poti fi asa toantă le tot pierzi? Pune le linga buletin daca esti asa imprastiată zapacită, crezi că ei i ti vor da nonstop abonamente ca tu sa le pierzi?

| johnnny123 a răspuns:

Și dacă îți iei un card pentru toate mijloacele de transport, ce te face să crezi că n-o să-l pierzi și pe ăla?

Nu este evident că dacă ai pierdut abonamentul de 7 ori este 100% din vina neatenției tale?

| Dandiiiiiiii a răspuns:

1. Cardul pentru toate transporturile e scump si il platesti tu, nu scoala.
2. Ce te face sa crezi ca nu il vei pierde si pe ala? Iar pe ala nu-l mai poti inlocui. Platesti sltul intreg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ești îndrăgostită

| darrio2007 a răspuns:

Ai sa-l pierzi si pe ăla. Vina este a ta nu a materialului din care este facut.

| rumi36 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt "toanta", sunt neatenta

| rumi36 explică (pentru Dandiiiiiiii):

1.Sunt eleva si este decontat de catre ministrul educatiei

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru rumi36):

Cel pentru elevi e decontat.
Cel de care intrebi tu, nu este.

Răspuns utilizator avertizat