| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a-11-a, si mai glumesc asa cu unii colegi de clasa, glume care nu contin injuraturi si din astea, sau cuvinte vulgare.Si din toti colegii mei, adica mai multi, dar unul aseamana gluma ca pe o injuratura, adica incepe sa "glumeasca" si el cu altii dar foloseste tot felul de cuvinte legate de familie si jigniri care pe altii I fac sa rada, mai ales de mine, pentru ca eu nu I vorbesc la fel, decat ceilalti colegi.
Ce vreau eu sa va zic este ca nu pot, adica nu imi place sa vorbesc cu el la fel cum vorbeste el cu mine.
Ce as putea sa ii zic sau sa fac inasa fel incat sa nu ma fac de ras, adica chiar daca nu I zic nimic el tot incepe.
As vrea sa I dau o lectie.
Dar ar mai fi ceva, si anume ca, pe alta parte am auzit ca nu e bine sa te razbuni.

2 răspunsuri:
| Ovidiuo a răspuns:

Ii zici numai c*r negru sa nu-mi spui! El iti zice si tu-i zici linge-ma ca sa mi-l albesti!

| denifelicia a răspuns:

Nu-l baga in seama sau raspundei si tu cum iti zice si eu asa am facut si eu cu o colega de la scoala.