| alexxis0712 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati. Azi am vrut sa bag combina la calculator. Am legat`o prin cablu dela jack am vazut ca nu se aude asa ca am scos`o si am pus boxele pc`ului la loc. Dupa aceea nu se mai auzea absolut nimic in calculator cand porneam o melodie cu windows media player sau cu winamp nici nu se misca sagetica aceea care arata ca ruleaza melodia..era la inceput nu pornea din loc.crying(..am crezut ca e ceva din pc asa ca am intrat pe youtube sa vad am dat pe un clip faza e ca clipul mergea si nu se auzea tot nimic crying(((((((((((( va rog frumos ajutati-ma placa de sunet e aproape noua are 3 luni boxele am incercat sa le bag in toate gaurile din spatele unitatii dela placa de sunet si fara rost. in nicio gaura nu a mers..Acum am reinstalat windowsw am reinstalat si driver tot aia e ce pot face?crying((((( DAU FUNDAAAA

10 răspunsuri:
| iamSeBy a răspuns:

Sti ca e posibil doar sa ti se fi dat pe mute din setari dupa ce ai scos boxele, nu? Du-te la Control Panel, Sound and audio devices, intra acolo si vezi sa nu fie bifat mute-ul si da-i si la Advanced si vezi sa nu fie acolo vreun d-ala setat pe mute.

| catablondu a răspuns:

Salut, cred ca problema e de la boxe. Incearca daca poti doua lucruri: Baga niste casti in calculator si vezi daca merge, si daca ai unde, baga boxele in altceva. Asa iti dai seama exact unde e problema.

| alexxis0712 explică (pentru catablondu):

Nu cred ca e dela boxe stii de unde`mi dau seama? de exemplu cand pornesc o melodie cu windows media player/Winamp ee atunci ai vazut ca are un fel de sagetica dinaia playerul prin care derulezi inainte inapoi e aia nu se misca ramane la inceput... nu pleaca din loc ca sa zici ca merge si nu se aude in boxe nu stiu ce sa fie. alte idei?

| catablondu a răspuns (pentru alexxis0712):

Ok, dar ai repus sistemul si poate ca nu se misca sageata tocmai pentru ca nu ai dispozitiv audio. Si in plus, clipurile de pe youtube unde e si video functioneaza. Asta ma pune pe ganduri.

| alexxis0712 explică (pentru catablondu):

Hmm ce zici tu inteleg..Si inainte sa repun sistemu tot figura asta o facea dupa ce am pus boxele pe pc la loc..Tot nu se misca sageata dela player

| catablondu a răspuns (pentru alexxis0712):

Pai daca de exemplu boxele au o defectiune, s-ar putea ca el sa detecteze asta, poate e undeva la mufa. De asta ar fi bine daca ai unde sa verifici atat boxele cat si calculatorul sa vezi care e defect.

| alexxis0712 explică (pentru catablondu):

Boxele le-am bagat la tv si tot se aude sunet asa cat de cat deci n`ar fi boxele.

| catablondu a răspuns (pentru alexxis0712):

Ups, se complica situatia. Sper ca nu ti-ai ars placa de sunet. :-( Daca ai ceva casti, incearca cu ele.

| LeMike a răspuns:

Verifica boxele la alt calculator sau la telefon sa vezi daca merg.(nu trebuie bagate boxle doar in mufa verde!)
S-ar putea sa fi ars placa de sunet.