| Wyo11 a întrebat:

Va scriu aici ca sa imi spuneti si mie cum sa ma mai inalt. Am 150 cm si am 14 ani. Toti copiii rad de mine ca sunt scund. Ce sa fac? Ajutor va rog frumos...

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si ce daca?
Rade-le si tu in fata!
Intreaba-le daca mai nou prostia se masoara in inaltime?

| CleanHeart a răspuns:

O sa mai cresti, depinde si de inaltimea parintilor tai dar stai linistit ca o sa mai cresti cativa cm, asa o fost si un verisor de al meu si s-o inaltat dintr-o data, si eu is pitica si am 19 ani, sa nu iti faci din asta un complex, e mare pacat fiindca o sa iti scada stima de sine.Mandreste-te cu tine si du-te mereu cu capul sus fiindca nici o persoana nu ii mai importanta ca persoana ta. happy Bafta

| DovleacTurbat a răspuns:

Din pacate inaltimea e un factor genetic si la fel ca si restul factorilor genetic precum culoarea pielii, grosimea firului de par etc NU pot fi influentate sau cel putin inca.

| En3Rgi a răspuns:

Apuca-te de inot. oricum nu o sa ramai la inaltimea asta, in timp o sa te dezvolti si o sa cresti in inaltime natural fara efort.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Decat sa fii stalp mai bine asa.

| nhhv a răspuns:

Lasă-i. Ești încă un puști, nu vei rămâne toată viața la înălțimea asta, te asigurlaughing.

| GeoYolo a răspuns:

Pai fa un sport de exemplu moschee volei în nord sau sari în fiecare zi coarda.

| GeoYolo a răspuns:

Practică un sport precum innotul baschetul voleiul sau sari coarda în fiecare zi cu siguranță te vei înnalta