| MelindaVictoria a întrebat:

Vreau sa fac un contract online la Enel pentru electricitate pentru un apartament nou, deci nu am facturi anterioare, insa ei imi cer poze la ultima factura. Nu era mai normal sa imi ceara o poza a contorului? Exista aceasta posibilitate sau trebuie sa ma duc la ei? Multumesc!

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Trebuie să faci poze la ultima factură de energie electrică de la furnizorul tău actual: necesară în vederea întocmirii notificării de reziliere a contractului cu actualul tău furnizor de energie electrică;

| sierra1 a răspuns:

Mai scrie-le odată, cred că n-au priceput că e apartament nou (construit?)

| Elelei a răspuns:

Poza a contorului?
Inseamna ca nu este apartament nou-nout, in bloc nou construit. Altfel, nu ai contor pana nu faci contract.
Ei cer poza la ultima factura ca sa vada daca e achitata si nu sunt restante.
Mai bine du-te la ei. E mai sigur asa. Si cu indexul contorului pe langa acte.