| piticull a întrebat:

vreau sa imi cunpar un mouse de gaming mai exact pentru pubg, csgo etc.
Cautand pe net am gasit următoarele:
1. Zowie EC2-B
2. Zowie EC2-A
3. Razer deathadder elite destiny 2

Care dintre aceste moușuri este cel mai bun si cel mai performant pentru gaming, sa nu se strice in primele 6 luni.
Am înțeles ca zowie ec2-b abia a apărut si are ultimul senzor.
Iar razerul cica ar avea cel mai bun senzor din lume.
Ce imi recomandați? !

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Axează-te pe un mouse generație nouă, cu senzor optic, ceva de la 3310 in sus și mai ales pe ergonomie, adică forma și mărime să se potrivească cu stilul tău de grip, adică felul în care îl ții tu în mână. Atât timp cât senzorul este decent, de la 3310 încoace și nu suferă de probleme gen spinout, ar trebui să fie ok.

| piticull explică (pentru anonim_4396):

Ok am înțeles, numa ca nu știu ce sa aleg dintre ele:
Ec2-a are sensor 3310
Ec2-b are sensor 3360
Razer modificat in 3389

| anonim_4396 a răspuns (pentru piticull):

EC2-B are cel mai bun senzor.
3389 din câte îmi amintesc e laser.
Acum alege între EC2-B și EC2-A in funcție de mărimea palmei tale. 3310 este un senzor destul de bun cât sa nu poți tu face diferența între el și 3360. Mai ales dacă nu ești obișnuit să joci exclusiv fără accelerație în jocuri ultra competitive și ultra fast paced.
Dacă e pe măsură ta ca forma și mărime, îți recomand un Logitech G203.

| piticull explică (pentru anonim_4396):

Tu ce recomanzi.
P.s. Ec2-b are 3360 sensor

| anonim_4396 a răspuns (pentru piticull):

Eu ti-am zis ce-ti recomand... dintre EC2 A/B care iti vine mai confortabil in mana... sau daca vrei, un G203 de la Logitech, la fel, daca iti vine bine in mana. Butoane bune, senzor bun, forma "sigura", scroll bun, etc.