| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau un s9+ cand apare. Ce ziceri pretul lui va fi mai mare la precomanda fata de atunci cand este in stoc? Sa mai astept pana atunci, sa il iau cand se fac precomenzi? Mersi

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea nu merita cumparat Samsung si daca ai banii vezi de un iphone, nu trebuie sa fie generatie noua si un iphone 7s sau 6s e ok, ca doar ce faci cu el? macar stii ca e de calitate si ca peste 2 ani il poti vinde la un pret bun fata de replica Samsung care doar copieaza iphone de anii de zile
https://playtech.ro/2017/samsung-copiere-apple-galaxy-s-iphone/

| TheRealFantasy a răspuns (pentru RAY):

Edit:
Ca e iPhone, ca e Samsung tot cam la acelasi pret ajungi, dar comentariul tau nu are sens, cand ai spus ca oricum ce faci cu el, tot un car de bani e si celalalt.
Pe langa asta, informatiile alea sunt strict speculatii, nu e ceva batut in cuie, telefonul nu a aparut oficial, nici macar nu a fost inceputa productia deci leak-uri nu stiu de unde ai putea sa iei, lol.
Oricum la precomanda e mai scump, nu are rost sa il iei cand apare, e doar o "fita".

| RAY a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Nu ai inteles ce am scris

| TheRealFantasy a răspuns (pentru RAY):

Oare?

| TheRealFantasy a răspuns (pentru RAY):

Nu incerc sa te contrazic, dar nu as avea incredere in biz-uri si leak-uri din astea cu 1 an inainte sa apara oficial telefonul.
Am inteles ideea ta, eu personal nu as lua nici la precomanda si in general iphone sau Samsung, din nou este o parere personala.
In afara de seriile Note si C, nu e nimic cu adevarat bun ca raport calitate-pret de la Samsung, nu mai zic de iPhone...

| RAY a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Eu nu am scris deloc despre Samsung 9

| TheRealFantasy a răspuns (pentru RAY):

Te refereai la Samsung in general?
Daca da, atunci scuzele mele.

| RAY a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Da.,adica eu cred ca si un iphone 5s e ok, pentru mine ar fi ok la cat folosesc eu, banuinesc ca ca mine sunt multi, nu vad de ce sa ai ultimul iphone sau Samsung dar Samsung a5 2015 m-a dezamagit mult, pe viitor aleg iphone un 6s sau 7s

| Sarcopt a răspuns:

Normal că prețul o să fie mare la precomandă, sfatul meu este să aştepți. Se merită să dai atăți bani pe un telefon?